Textilie

Krajky: mnoho druhů krajek v různém provedení (paličkovaná, háčkovaná, šitá krajka...)

Velký výběr ručně i strojově vyšívaných deček různých velikostí - od malých, které je možné použít pod vázy nebo sošky až po velké dekorační kousky.

Ubrusy nabízíme v různých velikostech, technikách vyšívání a tkaní (richelieu, toledo, plné vyšívání, děrování, křížkový steh...) Jsou vyrobeny ze lnu nebo bavlny. Máme i krásné damaškové soupravy ubrusu s ubrousky ke slavnostnímu prostírání.

Ozdobné bohatě vyšívané přehozy a záclony, jsou většinou vyrobeny z jemné tkané bavlny (etamin) nebo technikou síťování či výšivkou na tylu. Přehozy máme pro 1 i 2-lůžkové postele.

Vyšívané povlečení z přelomu 19-20st. na velké polštáře i vyšívané nebo krajkové povlečení na dekorační polštářky. Ložní soupravy vyšívané nebo z damašku.

Společenské i vycházkové šaty a módní doplňky/klobouky, rukavičky, kabelky, límce... (z konce 19st. až do roku 1960).

Nabízíme tradiční české a slovenské kroje z různých regionů, které jsou výsledkem originální práce žen předávané z generace na generaci. Kroje jsou nádherně zdobené lidovou výšivkou, korálky, flitry a kovovou nití. Jsou ukázkou staré ruční práce, která dnes již nemá pokračovatele.